Menu

Jakub Niemiec

Młodszy Prawnik

Aplikant Adwokacki

Jakub ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Jagielloński.

Do jego zadań należy w szczególności prowadzenie bieżącej obsługi spółek prawa handlowego. Zajmuje się również przygotowaniem projektów pism w postępowaniach przed Krajowym Rejestrem Sądowym, w postępowaniach egzekucyjnych oraz sądowych obejmujących zarówno spory z zakresu prawa karnego, cywilnego, w szczególności z zakresu ochrony dóbr osobistych.

Jakub był co roku nagradzany Stypendium Rektora UJ dla najlepszych studentów oraz otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Jakub jest jednym z założycieli stowarzyszenia Chinese Law Association.

Przed dołączeniem do Zięba & Partners, Jakub współpracował z kancelarią specjalizującą się w postępowaniach egzekucyjnych i windykacyjnych.

Język

polski, angielski, niemiecki, koreański

Członkostwo

Izba Adwokacka w Krakowie (I rok aplikacji)

Edukacja

Uniwersytet Jagielloński, Wydział Prawa i Administracji (Magister Prawa, 2019); Uniwersytet Jagielloński we współpracy z The Catholic University of America, Columbus School of Law (Szkoła Prawa Amerykańskiego, 2016/2017); China University of Political Science and Law (visiting student 2017/2018); Hankuk University of Foreign Studies (visiting student 2018/2019)

Kontakt

+48 501 855 266 j.niemiec@ziebapartners.com