Menu

Piotr Leonarski

Starszy Prawnik

Adwokat

Doradca podatkowy

Piotr specjalizuje się w prawie podatkowym. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na zagadnieniach związanych z podatkami pośrednimi (w szczególności podatkiem od towarów i usług) oraz doradztwie związanym ze sporami z organami podatkowymi. W swojej praktyce zajmuje się również podatkowymi aspektami transakcji M&A i podatkiem od nieruchomości. Posiada doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów z różnych branż, w tym przede wszystkim sektora finansowego i nieruchomościowego.

Przed dołączeniem do Z&P zdobywał doświadczenie w firmach doradczych i międzynarodowej kancelarii prawnej. Był również wewnętrznym ekspertem podatkowym w jednej z największych polskich instytucji finansowych, gdzie zajmował się doradztwem w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku od nieruchomości. Pracował też w Ministerstwie Finansów, gdzie zajmował się współpracą międzynarodową w zakresie VAT (w szczególności uczestniczył w posiedzeniach grup roboczych organów UE w zakresie VAT).

Język

polski, angielski, francuski

Członkostwo

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Edukacja

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wydział prawa (Magister Prawa, 2013), University of Luxembourg (Stypendium naukowe w ramach programu Erasmus)

Kontakt

+48 883 323 460 p.leonarski@ziebapartners.com